نصب حفاظ شاخ گوزنی

نصب حفاظ شاخ گوزنی امروزه یکی از دغدغه های به جا و قابل تامل کارفرمایان می باشد.

چرا که نصب این نوع حفاظ مهارت خاص خودش را لازم دارد .

و عملا داشتن یک سازه ایمن مستلزم یک نصب بدون عیب و کاملا حرفه ای است.

اگر شما بهترین و امن ترین نوع حفاظ را هم تهیه کنید و لی نصب خوبی انجام نگیرد نه تنها امنیت به ملک و ساختمان شما نیامده بلکه عملا یک نوع خطر جدی اهالی ساختمان را تهدید میکند.

احتمال سقوط حفاظ بر روی افراد و یا وسایل محل خطر جدی می باشد که نصب حفاظ شاخ گوزنی را بسیار حائز اهمیت می کند.

 

چند نکته مهم که حتما هنگام نصب حفاظ شاخ گوزنی به جوشکاران و نصابان عزیز توصیه می شود:

قبل از هر اقدام  توجه کنید که برای در پوش روی دیوار از چه متریالی استفاده شده است.

عموما برای در پوش گذاری روی دیوار از سنگ و جدیدا نیز از ورق های فلزی مثل پلیت آهنی یا آلومنیم استفاده میگردد.

که نصب بر روی هرکدام از این در پوش ها دارای روش خاص همان متریال است اگر در پوش سنگی باشد و میلگرد های دستک و ساپورت از قبل تعبیه شده باشد میتوان اجرای نصب را شروع کرد حتما توجه داشته باشید که دستک ها باید حداکثر یک متر از هم فاصله داشته باشند.

اگر درپوش ها از جنس آهن باشد حتما نصب صحیح در پوش ها را برسی و از محکم بودن آنه ا اطمینان حاصل فرمایید. ضخامت ورق فلشینگ یا همان درپوش بسیار مهم است اگر در پوش ضخامتی زیر سه میل دارد حتما اقدام به زدن دستک بر روی دیوارنمایید .

لازم به ذکر است که  قطرسوراخ ایجاد شده برای تعبیه دستک ها باید از قطر میل گرد دستک پایین تر باشد.

شاسی سازه باید در نقطه اکس دیوار قرار بگیرد.

در نصب حفاظ شاخ گوزنی باید جهتی از حفاظ که دارای تراکم و شلوغی بیشتر است به سمت معبر قرار بگیرد تا بالا رفتن را برای سارقان مشکل تر کند.

در هنگام نصب حفاظ شاخ گوزنی حتما شاخک های انتظار که وظیفه اتصال حفاظ ها به همدیگر را دارند به خوبی و جوشکاری گردد.در هر متر از حفاظ بوته خاری یا شاخ گوزنی جدا قل سه شاخک انتظار وجود دارد  که باید به طور کامل به همدیگر جوش بخورند.

ابتدا و انتهای هر وجه از دیوار باید در نصب حفاظ شاخ گوزنی توسط دستک ها فیکس و ثابت گردد.

چند نکته مهم در باره ی رنگ آمیزی حفاظ 

بعد از جوشکاری و نصب حفاظ شاخ گوزنی  مرحله ترمیم رنگ محل های جوشکاری شده است  که با اسپری همرنگ باید انجام شود  قبل لکه گیری حتما سطح شاخ ها را از دوده جوش و آلاینده های دیگر پاک کنید تا کیفیت رنگ آمیزی پایین نیاید .اگر این مرحله به خوبی انجام نگیردبعد از گذشت زمان همان محل های اتصال در اثر بارندگی یا رطوبت شروع به اکسید شدن می کند و زنگ میزد و زیبایی حفاظ را تحت تاثیر قرار میدهد.